Çöp Torbası Atık Yönetimi İçin Önemlidir...

Gerek ev içinde, gerekse ev dışı ortamlarda kısaca insan hayatının olduğu her alanda tüketim faaliyetleri sonucu biriken atıkların toplanması ve atılması için gerekli en önemli destekleyici çöp torbalarıdır. Başta tıbbi atıklar olmak üzere ev veya ev dışı ortamlarda oluşan atıklar ve çöplerimiz için en doğru ürünü kullanmamız gerekir. Çöp torbası kullanımlarında sıklıkla karşımıza çıkan şikayetler, doğru ürünün kullanılmaması sonucu yaşanan aksaklıklardır. 

Çöp torbaları sağlam ve dayanıklı ürünlerdir. Bu sayede çöpler içinde oluşan bakterilerin çöp kovasıyla temasını keser, çöplerin etrafa dağılmasını önler ve kötü kokuları engeller.

Novita Plastik olarak, ürün portföyümüzde ki çeşitlilik ve kalitesi yüksek alternatiflerimiz ile en doğru ürünü kullanımınıza sunuyoruz. Novita, Hayatın Her Noktasında… sloganı ile, müşteri memnuniyeti politikamızı ve kalite güvence anlayışımızı, insan yaşamının olduğu her alanın daha kaliteli ve sağlıklı olmasına yönelik çalışmalarımızın vaadi olarak görüyor ve her zaman daha ileriyi hedefliyoruz.

 

 

Rulo Endüstriyel Çöp Torbaları

Dayanıklı, sızdırmaz ve yırtılmaz özelliklerde üretilen endüstriyel çöp torbaları, çeşitli kullanım alanları ve farklı ihtiyaçlar için çözüm getirir. Otel, Restoran, Cafe, Fabrika gibi ev dışı tüketimde oluşan endüstriyel atıkların toplanmasında kullanılmak üzere tasarlanmış %100 geri dönüştürülebilir plastikten özel olarak üretilmiş ürünlerdir.

                                                           

       

 

Evsel Atık Çöp Torbaları

Evsel Atık Çöp Torbaları %100 geri dönüştürülebilir polietilen'den üretilmektedir. Ekolojik dengeyi bozmaz. Çevrenin temiz tutulmasına yardımcı olur, kalitelidir. Çöplerin ağzı bağlı şekilde çöp torbasında biriktirildiğinden mikrop, sinek ve haşarat üremesini önler, çöpleri sızdırmaz ve sağlamdır. Çöp kutularını temizleme işlemine gerek kalmaz.

 

 

 

 

 

Tıbbi Atık Poşetleri: 

Tıbbi atık torbası, hastaneler için Çevre ve Orman Bakanlığının 22.07.2005 tarihli ve 25883 sayılı resmi gazetede yayınlanan yönetmeliği çerçevesinde özel olarak üretilmektedir. Tıbbi atıkların toplanmasında, yırtılmaya,delinmeye,patlamaya ve taşımaya dayanıklı %100 geri dönüştürülebilir orta yoğunluklu polietilen ham maddeden üretilmiş, sızdırmaz,çift taban dikişli ve körüksüz olarak üretilen,çift kat kalınlığı 100 mikron olan,en az 10 kg kaldırma kapasiteli,üzerinde görülebilecek büyüklükte ve her iki yüzünde ”ULUSLARARASI BİYOTEHLİKE” amblemi ile ”DİKKAT TIBBİ ATIK” ibaresini taşıyan kırmızı renkli plastik torbalar kullanılmalıdır. 

Standart Tıbbi Atık Poşetlerinin dışında,  talep edilmesi durumunda 141°C (285°F) maksimum otoklav sıcaklığında sterilizasyona uygun, delinme, yırtılma ve sızıntılara dayanıklı şekilde tasarlanmış otoklavlanabilir tıbbi atık poşetleri de üretilmektedir.

Otoklavlanabilir Tıbbi Atık Poşetleri, imha öncesi buhar sterilizasyonuna tabi tutulması gereken tıbbi atıkların işlenmesi için idealdir. Bu poşetler, tıbbi atık yönetiminde güvenli kullanım ve etkili bir çözüm sağlar.

 

Büzgülü Çöp Torbaları.

Büzgülü Çöp Torbaları, dayanıklı malzemeden üretilir. Ağız kısmında bulunan özel şeridi sayesinde kolayca bağlanır; çöplerin dağılmasını önler. Özel yapısı sayesinde kötü kokuları içinde hapseder ve dışarıda sadece çilek, limon veya lavanta kokularını duyarsınız. Rahatça taşınan, sağlam ve hijyenik bu seri, farklı koku seçenekleri ve geri dönüştürülebilir olma özelliğiyle çevre dostudur.