Tıbbi Atık Poşetleri

 

 

Tıbbi Atık Poşetleri: 

Tıbbi atık torbası, hastaneler için Çevre ve Orman Bakanlığının 22.07.2005 tarihli ve 25883 sayılı resmi gazetede yayınlanan yönetmeliği çerçevesinde özel olarak üretilmektedir. Tıbbi atıkların toplanmasında, yırtılmaya,delinmeye,patlamaya ve taşımaya dayanıklı %100 geri dönüştürülebilir orta yoğunluklu polietilen ham maddeden üretilmiş, sızdırmaz,çift taban dikişli ve körüksüz olarak üretilen,çift kat kalınlığı 100 mikron olan,en az 10 kg kaldırma kapasiteli,üzerinde görülebilecek büyüklükte ve her iki yüzünde ”ULUSLARARASI BİYOTEHLİKE” amblemi ile ”DİKKAT TIBBİ ATIK” ibaresini taşıyan kırmızı renkli plastik torbalar kullanılmalıdır. 

Standart Tıbbi Atık Poşetlerinin dışında,  talep edilmesi durumunda 141°C (285°F) maksimum otoklav sıcaklığında sterilizasyona uygun, delinme, yırtılma ve sızıntılara dayanıklı şekilde tasarlanmış otoklavlanabilir tıbbi atık poşetleri de üretilmektedir.

Otoklavlanabilir Tıbbi Atık Poşetleri, imha öncesi buhar sterilizasyonuna tabi tutulması gereken tıbbi atıkların işlenmesi için idealdir. Bu poşetler, tıbbi atık yönetiminde güvenli kullanım ve etkili bir çözüm sağlar.